layout-wrota-lipiec2014-tlo-edukacja

edukacja.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

Listopad 2020
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

"Kryminalne" Krosno - konkurs na opowiadanie kryminalne rozstrzygnięty!

1 Laureaci konkursu22 października br. laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne „z Krosnem w treści” ogłoszonego ph. „Każde miasto ma swój kryminał” odebrali nagrody.
W Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej dyplomy i nagrody wręczyła autorka bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda, która później spotkała się z czytelnikami.

Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Należało napisać opowiadanie kryminalne, którego fabuła rozgrywa się w Krośnie lub jest związana z jego historią. Na konkurs wpłynęło 40 prac ocenionych przez jury w składzie: Anna Pelc /przew./ – polonistka, wykładowca w Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Krośnie, Bogusława Bęben – Wicedyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej oraz Joanna Łach – polonistka, kierownik Działu Informacyjno-Regionalnego KBP.

Po lekturze prac konkursowych jury było usatysfakcjonowane właśnie takim sposobem kreowania świata przedstawionego w Waszych opowiadaniach. Większość wątków rozgrywa się w Krośnie. Wykazaliście się znajomością naszego miasta, jego historii, zabytków i legend. (…) Jury zwróciło również uwagę na bardzo poprawny i bogaty język. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace gimnazjalistów. Ciekawe, zaskakujące rozwiązania głównych wątków, a w niektórych tekstach kreacje portretów psychologicznych bohaterów, wskazują na dużą wiedzę autorów – mówiła przewodnicząca jury do uczestników konkursu.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie gimanzajalistów I miejsce zajęła Adrianna Mleczek z Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym, II miejsca jury przyznało Nicol Ligęzie z Gimnazjum nr 3 w Krośnie oraz Zofii Trybus z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krośnie, natomiast III miejsce Paulinie Łobazie z Gimnazjum nr 3 w Krośnie. Wyróżnienia otrzymali: Aneta Klocek z Gimnazjum nr 3 w Krośnie oraz Tomasz Szafran z Gimnazjum nr 5 w Krośnie.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych I nagrodę otrzymał Bartosz Argasiński z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie, II miejsce przyznano Izabeli Szałankiewicz z V LO w Krośnie w ZSP nr 1, natomiast III miejsce otrzymała Jadwiga Gromek z II LO w Krośnie. Wyróżnienia w tej grupie wiekowej otrzymały: Anna Dworzańska z LO w Rymanowie i Weronika Wajda I LO w Krośnie.

Wszystkie nagrodzone opowiadania można przeczytać na stronie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej – www.kbp.krosno.pl

Konkurs odbył się w ramach projektu „W sieci miasta książek” przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.

Monika Machowicz

 Medyczno-Społeczne Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 01 pcen02 podk bibl ped03 dr baner04 pbc libra