layout-wrota-lipiec2014-tlo-edukacja

edukacja.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Konkurs EDUinspiracje 2015 rozstrzygnięty!

 

  Konkurs EDUinspiracje 2015 to jedna z najważniejszych inicjatyw Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu ERASMUS+. W roku 2015 był realizowany pod hasłem „Dobry rezultat – trwałe oddziaływanie”. Jego celem było wyłonienie najbardziej wartościowych projektów unijnych, szczególnie w zakresie upowszechniania rezultatów i dzielenia się swoim doświadczeniem i sukcesem z innymi.

 

    W latach 2012 – 2014 w Przemyślu został zrealizowany projekt UE w ramach Programu Comenius - Regio pt.” Readway – looking for attractive and effective ways to develop interest in reading – w poszukiwaniu atrakcyjnych i skutecznych sposobów rozwijania zainteresowań czytelniczych”. Projekt wymyślili i stworzyli nauczyciele – bibliotekarze i dyrekcja Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu. Na prośbę Biblioteki, która formalnie podlega pod Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, miasto podjęło się roli głównego beneficjenta projektu oraz koordynowało i nadzorowało projekt pod kątem finansowym, merytorycznym i organizacyjnym. Wykorzystano również dobre kontakty miasta z partnerami w Styrii i Grazu (Austria), których zaproszono do współpracy przy tworzeniu i realizacji projektu. W skutecznym urzeczywistnianiu zaplanowanych działań wzięli udział: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu, II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, Gimnazjum Nr 1 w Przemyślu oraz austriaccy partnerzy z Grazu: Land Styria, Centrum Czytelnictwa (Lesezentrum Steiermark) w Grazu i Gimnazjun „Neue Mittelschule” w Fehring.

    24 listopada br. w Warszawie odbyła się gala wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, nazywanych „Oskarem edukacyjnym współpracy międzynarodowej”, w której w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla wzięły udział: Iwona Liweń z Kancelarii Prezydenta Miasta oraz Halina Ukarma – Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu. Kapituła Konkursu spośród zebranych z ostatnich 5 lat kilkunastu tysięcy projektów, wyłoniła trzy tysiące, a spośród nich 5 nominowanych projektów w kilku kategoriach. Miasto Przemyśl znalazło się w gronie 5 nominowanych w kategorii: edukacja szkolna. Projekt nie zdobył wprawdzie głównej nagrody, jednak już sama nominacja jest bardzo dużym sukcesem, a Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie uznała projekt za przykład dobrej praktyki i napisała: Projekt został zrealizowany na wysokim poziomie merytorycznym. Umożliwił spojrzenie z międzynarodowego punktu widzenia na problem zbyt małego zainteresowania czytelnictwem. Udział w projekcie pozwolił na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk podczas wizyt partnerskich. Wypracowano wiele ciekawych rezultatów i produktów, większość z nich może być wykorzystywana przez inne organizacje.(FRSE).

    Szczególne podziękowania należą się całemu zespołowi Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej za pomysł, wizję i ogrom pracy włożony w przygotowanie, napisanie projektu, a następnie jego realizację wspólnie z nauczycielami z Gimnazjum Nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

tekst: Iwona Liweń

 

 Medyczno-Społeczne Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 01 pcen02 podk bibl ped03 dr baner04 pbc libra