Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuJuż po raz dziesiąty podkarpackie wsie rywalizowały o tytuł tej „najpiękniejszej”. Wszystko za sprawą konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021”, realizowanego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Przy okazji nagrodzono także młodszych laureatów, którzy startowali w konkursie promującym piękno podkarpackiej wsi - „PROW w obiektywie dla szkół”. Doceniono również działalność Kół Gospodyń Wiejskich, które w mijającym roku aktywnie promowały podkarpackie tradycje poza granicami regionu.

Miniatura artykułu

Miniatura artykułu Pierwszy dzień Ekogali w Jasionce zakończył się galą, podczas której marszałek Władysław Ortyl wręczył pamiątkowe dyplomy i statuetki. Otrzymały je osoby oraz przedstawiciele instytucji i samorządów, które zasłużyły się wspierając rozwój targów w ich kilkunastoletniej historii.

 

Miniatura artykułu

 


 

Miniatura artykułuXV Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości – EKOGALA w tym roku odbędą się w dniach 11-12 grudnia w G2A Arena - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. Tegoroczna edycja targów realizowana będzie w formie hybrydowej to znaczy, że wydarzenia  stacjonarne będzie można śledzić również poprzez stronę internetową. Trwa już rejestracja wystawców.

W dniach 2-4 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się święto polskiej regionalnej, tradycyjnej i certyfikowanej żywności „Polagra FOOD – Smaki Regionów”.
Jest to wyjątkowe wydarzenie dla osób, które cenią produkty od lokalnych dostawców oraz odżywiają się zdrowo. Targi te dają możliwość poznania regionalnych potraw i produktów, stanowiących dziedzictwo kulinarne.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego